Plan kolędy

Kolęda 2023/2024

Lulin

• 2 stycznia wtorek od godz. 14.00 Lulin 22b; później Lulinek, ul. Obornicka od nr 76 do nr 42.

Lulinek

• 3 stycznia środa od godz. 14.00 Lulinek ul. Obornicka od nr 38 do 28.
  • 4 stycznia czwartek od godz. 14.00 Lulinek ul. Obornicka od nr 26 do nr 1.
  • 5 stycznia piątek od godz. 14.00 Lulinek ul. Obornicka – nowe mieszkania.
  • 8 stycznia poniedziałek na Mszy Św. o godz. 18.00 – wspólne kolędowanie w kościele w Żydowie dla mieszkańców Lulinka:
    • ul. Wierzbowa, Leśna, Bukowa i leśniczówka, Sosnowa, Lipowa, Topolowa, Rzemieślnicza, Słoneczna, Wiśniowa, Brzozowa, Spokojna.

Przecław

• 9 stycznia wtorek od godz. 14.00 Przecław, ul. Długa od nr 1 do nr 23, ul. Sowia, Jastrzębia, Kukułcza, Gołębia.
  • 10 stycznia środa od godz. 14.00 Przecław, ul. Parkowa od końca, Krótka, Długa obie strony do ronda do nr 33.
  • 11 stycznia czwartek od godz. 14.00 Przecław, ul. Polna od końca, ul. Długa od Polnej do krzyżówki, ul. Szkolna i Spokojna.
  • 12 stycznia piątek od godz. 14.00 Przecław, ul. Długa od nr 64, Sadowa i Krańcowa.
  • 15 stycznia poniedziałek na Mszy Św. o godz. 18.00 – wspólne kolędowanie w kościele w Żydowie dla mieszkańców Przecławia:
    • ul. Łąkowa, Leśna, Rolna, Stokrotkowa, Makowa, Irysowa, Malwowa, Koniczynowa, Kwiatów Polnych, Macierzankowa, Chabrowa.

Żydowo

• 16 stycznia wtorek od godz. 14.00 Żydowo, ul. Przecławska lewa strona od nr 1 i prawa strona do nr 4/2
  • 17 stycznia środa od godz. 14.00 Żydowo, ul. Rostworowska od nr 14 do nr 3, ul. Ogrodowa.
  • 18 stycznia czwartek od godz. 14.00 Żydowo, ul. Parkowa 4 (1-24)
  • 19 stycznia piątek od godz. 14.00 Żydowo, ul. Parkowa 2 (1-22)

Rostworowo

• 22 stycznia poniedziałek na Mszy Św. o godz. 18.00 – wspólne kolędowanie w kościele w Żydowie dla mieszkańców całego Rostworowa:
    • ul. Sobocka, Ogrodowa, Różana, Jesionowa, Parkowa. ul. Modrzewiowa, Rokietnicka, Świerkowa, Graniczna, Jodłowa oraz nowe powstałe ulice.

Sepno i Zielątkowo

• 23 stycznia wtorek na Mszy Św. o godz. 18.00 – wspólne kolędowanie w kościele w Żydowie dla mieszkańców Sepna i Zielątkowa:
    • ul. Leśna, Lipowa, Świerkowa, Wierzbowa, Sosnowa, Kręta, Łąkowa, Szkolna, Wyrzykowskiej, oraz te rodziny, które wcześniej nie mogły uczestniczyć w kolędowaniu.

Bardzo proszę, aby mieszkańcy danego odcinka kolędowego zorganizowali podwiezienie kapłana na kolędowanie. Przyjazd na probostwo 20 minut przed kolędowaniem.

Z uwagi na to, że podczas kolędowania nie odwiedzę całej Parafii w domach, część Parafian będę zapraszał na wspólne kolędowanie do kościoła. Kto by chciał z Parafian mimo wszystko odwiedzin w domu, proszę o zgłoszenie po Mszy Św. w zakrystii. Podczas wspólnego kolędowania w kościele, za poszczególne rodziny będzie odprawiona Msza Św., podczas której omówię te tematy, które miały być omówione w domach. Będzie również wspólne śpiewanie kolęd i Boże Błogosławieństwo. Proszę, aby w słoiczku przynieść zwykłą wodę, którą w kościele poświęcę, a domownicy po przyjściu do domu sami poświęcą mieszkanie. Tak jak jest zwyczaj, że podczas kolędy w domach, składa się w kopercie ofiarę na potrzeby Parafii, podobnie na tej Mszy Św. dana rodzina do koszyczka również będzie mogła w kopercie złożyć ofiarę kolędową na prowadzone prace remontowe w parafii. Jeśli kto uzna za właściwe, w środku do koperty można włożyć kartkę, od kogo jest ta ofiara.

Bardzo proszę, aby nowe rodziny, które zamieszkują w naszej Parafii od tego roku i chciały by przyjąć kapłana z kolędą, proszę o zgłoszenie po Mszy Św. w zakrystii. Również te rodziny, u których dotychczas jeszcze kolędy nie było.